Жовчокам'яна хвороба

Available
Рідна природа

Артро-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 432
114,00 грн.
При порушеннях сольового обміну: остеохондрозі, артритах, подагрі ...
Available
Рідна природа

Монобіол "Розторопша" (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 423
114,00 грн.
Дієтична добавка до раціону харчування «Моно-біол« Розторопша » - надає жовчогінну, гепатопротекторну, протизапальну, імуномодулюючу дію.
Available
Рідна природа

Лецитин-біол (90 шт)

ТМ "Биолика"
Код: 439-1
126,00 грн.
Нормалізація мозкового і периферичного кровообігу ...

Що таке жовчнокам'яна хвороба?

Желчекаменная хвороба це захворювання шлунково-кишкового тракту, пов'язане з порушенням обміну речовин, характеризується утворенням каменів в жовчному міхурі і жовчовивідних протоках. В результаті порушення обміну речовини в організмі людини склад і властивості жовчі можуть змінитися.

Желчекаменная хвороба у дітей (холелітіаз) становить близько 1% всіх патологій травної системи. Дівчатка хворіють приблизно в 2 рази частіше хлопчиків за винятком випадків жовчнокам'яної хвороби у дітей дошкільного віку, в цій групі частіше хворіють пацієнти чоловічої статі. ЖКХ - це патологія, захворюваність якої неухильно зростає, одночасно знижується середній вік пацієнтів, з цим пов'язана висока актуальність даної патології в педіатрії.

Що таке ЖКХ і як діагностується? Хвороба проявляється абдомінальним больовим синдромом і диспептичними розладами, пов'язаними з порушеннями дієти, стресами і запальними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Діагностується анамнестически і на підставі клінічних симптомів, підтверджується УЗД-дослідженням.

Від чого з'являються камені в жовчному міхурі

Камені в жовчному міхурі причини - вік (після 40 років нервова і гуморальна система організму починає по-іншому діяти на внутрішні органи, менш ефективно); велику вагу (особливо якщо людина харчується дуже жирною, гострою їжею, багатою холестерином); порушення обмінних процесів в організмі; шкідливі прівичкі.Нарушеніе режиму харчування. Це і переїдання, і голодування: і те, і інше призводить до порушення утворення і відтоку жовчі. Відсутність чіткого режиму харчування також негативно впливає на роботу жовчного міхура. Сидяча робота, постійна нестача руху. Причини утворення каменів в жовчному міхурі - гіподинамія стала справжньою хворобою ХХІ століття, і вона призводить до цілого ряду захворювань шлунково-кишкового тракту. Відсутність руху ускладнює роботу травного тракту і призводить до застою жовчі зі збільшенням її густоти. Дискінезія жовчовивідних шляхів - функціональне порушення, пов'язане з порушенням відтоку жовчі через неправильне скорочення жовчного міхура і проток. Оскільки жовч не може покинути протоки, збільшена концентрація солей призводить до поступового формування твердих частинок.

Причини жовчнокам'яної хвороби у жінок - вагітність і прийом гормональних препаратів для контрацепції. Жінки страждають від цієї недуги значно частіше за чоловіків. Зміна гормонального форма відбивається на роботі шлунково-кишкового тракту і теж може стати однією з причин формування каменів.

Причини ЖКХ у дітей - доведено провокуючий вплив аномалій розташування жовчного міхура і жовчних проток, зокрема - наявність перегинів і перетяжок в жовчному міхурі. Захворювання може провокуватися тривалим дисбактеріозом зі зміною стільця, порушеннями в дієті, надмірною вагою дитини і гіподинамією. Запальні захворювання біліарної системи також призводять до розвитку жовчнокам'яної хвороби у дітей.

Камені в жовчному міхурі ознаки

Ознаки каменів в жовчному міхурі - це легкі больові відчуття в області правого підребер'я (на ранніх стадіях розвитку). Згодом вони стають сильнішими і набувають ниючий характер. Особливо помітно це після прийому їжі.

Ознаки жовчнокам'яної хвороби - нудота і пронос (особливо після того, як людина з'їсть жирне блюдо).

  • - Фарбування слизових оболонок (видимих) в жовтий колір.
  • - Печінкові коліки.
  • - напруга і здуття живота.
  • - Відрижка.
  • - Нездужання, слабкість, блювання (причому неодноразова), дратівливість.
  • - Невелика зміна температури тіла.
  • - Сверблячка шкіри.

Ознаки ЖКХ можуть проявлятися і у вигляді алергічної реакції, підвищеної стомлюваності, порушення сну і відсутності апетиту, млявості. Треба сказати, що вони можуть проявлятися поодинці або одночасно.

Захворювання жовчного міхура симптоми

Желчекаменная хвороба ділиться на три форми:

Симптоми каменів в жовчному міхурі - диспептична форма ЖКХ характеризується скаргами на відчуття тяжкості або почуття розпирання в області правого підребер'я або епігастральній ділянці. Може спостерігатися відрижка повітрям, нестійкі випорожнення, печія, здуття живота, іноді може з'являтися відчуття гіркоти у роті. Почуття гіркоти у роті обумовлено занедбаністю жовчі, яка спочатку з дванадцятипалої кишки потрапить в шлунок, а потім вже при відрижці - в ротову порожнину. Хвороби жовчного міхура симптоми - больова торпидная форма ЖКХ. При цій формі хвороби основною скаргою є тупі, ниючі болі в епігастральній ділянці та правому підребер'ї. При цьому больовий синдром помірний і виражених больових пуристів, як правило, не буває. Подібно диспептичний формі біль частіше з'являється після дієтичних похибок, фізичних і емоційних навантажень, іноді біль провокується тряскою під час їзди. При торпидной формі ЖКХ - симтомов болю часто поширюються за межі живота, віддаючи в праву руку, лопатку, плече і навіть шию. При цій формі можуть бути присутніми всі ті ж симптоми, що і при диспепсичний формі.
Желчекаменная хвороба - симптоми больовий нападоподібному форми ЖКХ або жовчної коліки: ця форма захворювання проявляється раптовими нападами вираженої болю (жовчної колькою), якій властиво повторюватися неодноразово. Жовчна колька завжди супроводжується занепокоєнням пацієнтів, вони стогнуть, кричать, не знаходять місце в ліжку і це при тому, що напад може тривати до 6-8 годин. Іноді цей стан вимагає екстреного хірургічного втручання, тому дуже важливо вчасно діагностувати жовчокам'яна хвороба.

Профілактика жовчнокам'яної хвороби

жовчнокам'яна хвороба профілактика

  • - Систематична оптимальна фізичне навантаження
  • - Відмова від куріння
  • - Виняток алкоголю
  • - Нормалізація ваги
  • - Збалансований раціон

Дробове харчування (оптимально - 5-разове) дозволить виключити застій жовчі, що веде до згущення і провокує каменеутворення. Якщо трапляється перерва більше 4-х годин, то потрібно випити кефір, сік, чай або компот. Виключити повністю з ужитку гострі, смажені, бобові страви і продукти. З прийомів приготування раціональними є запікання, тушкування, варіння, приготування на пару.

Профілактика ЖКХ передбачає і своєчасне лікування патологій, здатних привести до проблемам з жовчним міхуром:

  • Цукровий діабет
  • Гіпотиреоз
  • Хронічні патології печінки
  • Захворювання кровоносної системи.

Препарати для лікування жовчнокам'яної хвороби Консервативне лікування в період гострих нападів може бути як методом терапії , так і видом передопераційної підготовки у хворих з деструктивною формою холециститу. У консервативну терапію включають кілька процедур і методик, базою яких є відома формула «холод, голод і спокій»: повний голод при блювоті, якщо напад не супроводжується блювотою, можна пити воду; холод (лід) на область правого підребер'я, метод локальної гіпотермії для зниження запалення і гіпертензії жовчного міхура; антибактеріальні препарати при запальному процесі; дезінтоксикаційна терапія і форсування виведення з організму рідини препаратамі- діуретиками; купірування больових нападів за допомогою анальгетиків і спазмолітичних препаратів.

  • - Дроблять камені: Солянка холмовая, Артро-біол, Гепато-біол, Лопух і Чистотіл, Лецитин.
  • - Проносні засоби покращують моторику кишечника і знижують інтоксикацію (збір очищає, Овесан, клітковини в асортименті).
  • - Застосовують препарати з детергентні властивостями (підвищують пенистость жовчі) Солодка, Дивосил, Чебрець.
  • - стимулюють жовчоутворення - Кукурудзяні рильця.
  • - Підсилюють відтік жовчі- Чебрець, Розторопша, Солянка холмовая.

Ускладнення жовчнокам'яної хвороби

Ускладнення ЖКХ - одним з найбільш грізних ускладнень може бути гнійне запалення жовчного міхура з загрозою його змертвіння і деструкції. При перитоніті болю розходяться разом з гноєм по всьому животу. Інфекція поширюється на внутрішньопечінкові жовчні канальці, розвивається холангіт - у хворого скаче висока температура, б'є озноб, рясне потовиділення, сильні болі в області печінки.

Желчекаменная хвороба ускладнення - ще одним неприємним ускладненням є панкреатит. Гострий панкреатит проявляє себе гострими болями ріжучого характеру в надчеревній ділянці, иррадирует в спину, що носять оперізувальний характер. З'являється безперервна блювота, затримка стільця і ​​газів. При ускладненнях необхідна термінова госпіталізація хворого в стаціонар.