Липа

ЛИПА

Липа - листопадне дерево. Раніше виділялося окреме сімейство Липові, що включало 45 пологів і до семи сотень видів. Зараз липу зарахували до сімейства Мальвові. Для медичних цілей найчастіше застосовують сировину від 3 видів цього дерева - серцеподібної (дрібнолистою), широколистий і пухнастою (білої, серебролістной) липи. Їх лікарське значення ідентично. Назва «липа» походить від слова «липнути», оскільки у дерева липкий сік і клейкі молоді листочки. Липу можна побачити в лісах, садах, на міських бульварах і в парках.

Липа, властивості якої відомі медицині видана, зумовлені багатим хімічним складом: квітки містять ефірну олію, запах якого обумовлюється наявністю спирту фарнезола, глікозиди гесперидин і тіліацін, сапоніни, дубильні речовини, каротин, аскорбінову кислоту, цукру; приквітки - слиз і дубильні речовини; плоди - жирне масло (в очищених плодах - до 58%), близьке за якістю до прованському, а на смак - до мигдальному або персиковому; в корі є Тритерпеноїди тіліадін; в листі - каротин, аскорбінова кислота, слиз, понад 12% вуглеводів.

Властивості липи різні

  • - в складі є вітамін С, який потрібен організму для боротьби із застудою;
  • - з огляду на потогінний дії напій застосовується при лихоманці для зниження температури тіла;
  • - бореться з гіпертонією;
  • - включає ефірні масла , дубильні речовини, флавоноїди;
  • - виводить токсичні сполуки, радіонукліди;
  • - очищає організм від застійних явищ;
  • - при змішуванні з медом позитивну дію посилюється в кілька разів;
  • - сприяє виведенню мокротиння з дихальних шляхів;
  • - знімає першіння в горлі, бореться з кашлем;
  • - має протизапальну і бактерицидну дію;
  • - виводить зайву воду, тим самим усуваючи набряклість;
  • - допомагає краще перебігу вагітності;
  • - підтримує імунну систему в тонусі;
  • - підсилює метаболізм;
  • - запобігає бродіння продуктів харчування в стравоході.

Липа, користь для організму якої величезна, містить велику кількість флавоноїдів і ефірних масел, які регулюють проникність стінок кровоносних судин, роблять їх більш еластичними, запобігають склеротичні ураження.

Користь липи велика при застуді. Квітки липи багаті дубильними речовинами, що володіють протизапальною дією, і глікозидами, що зумовлюють потогінну дію липи. Завдяки цим гликозидам чай з липового цвіту рекомендується до вживання при простудних захворюваннях. Крім того, липовий цвіт багатий вітаміном С і каротином, який в нашому організмі самостійно синтезує вітамін А.

Липа препарати , в складі яких вона входить в нашому асортименті представлені фіточаєм «Весняний» і сиропом «Немовля».

Збалансована формула фіточаю «Весняний» створена з метою профілактики сезонної алергії (полінозу) і гострих респіраторних захворювань, а також попередження сезонних загострень шлунково-кишкових захворювань.

Препарати з липи стимулюють виділення шлункового соку, полегшують відтік жовчі і підвищують секрецію травних залоз. Квітки липи давно використовуються в народній медицині при застуді, бронхіті, гарячкових станах, а також як відхаркувальний засіб у вигляді відвару і настою.

Липа застосування . Стакан теплого липового чаю з однією ложечкою меду стимулює підвищене потовиділення і такий напій знизить температуру, а що знаходяться в ньому антиоксиданти допоможуть вивести токсини з організму і полегшать симптоми застуди. Відваром з липи попестити горло при ангіні і фарингіті, і порожнину рота при гінгівіті і стоматиті. При безсонні і неспокійному сні липовий чай - найкращі ліки: він заспокоїть нерви, допоможе розслабитися і відчути спокій. При деяких захворюваннях нервової системи рекомендується застосовувати ванни з додаванням відвару липового цвіту. Завдяки заспокійливу дію на нервову і серцево-судинну систему липовий цвіт застосовують при лікуванні високого артеріального тиску, особливо коли таке підвищення викликане стресовими ситуаціями. Існує думка, що настій квіток благотворно впливає на стінки судин, тому він використовується при лікуванні варикозного розширення вен.

Застосування липи актуально і в косметичних цілях.

Липове сировину використовують в косметології. Наприклад, щоб прибрати зайву жирність шкіри рекомендується двічі в день протирати обличчя остиглим відваром липового цвіту - це усуне жирний блиск шкіри і трохи звузить пори. Відвар з липою корисний для волосся, щоб усунути лупа або випадання. Чаєм можна протирати обличчя для боротьби з лущенням, відкритими порами, сильними висипаннями.

Липа користь для здоров'я

Липа користь для чоловіків - неповторний смак гарячого напою допоможе захистити організм від сезонних застуд і не дасть вам замерзнути. Після прийому чаю відчувається легкість у всьому тілі. Склад знімає напругу, накопичене після важкого трудового дня. Напій позитивно впливає на діяльність всіх внутрішніх органів. Чай на основі липи допомагає нервовій системі швидше відновлюватися після стресових ситуацій. Крім цього продукт з додаванням меду відмінно очищає тканини від токсинів і зашлакованості. Якщо ви страждаєте від проблем зі сном, чай з липою стане вашим незамінним помічником у вирішенні подібної проблеми. Неміцний настій допоможе подолати безсоння. Крім того, в народній медицині липу часто застосовують як антисептичний средства.С допомогою народного рецепта можна вилікувати простатит. Засіб виготовляється з вугілля згорілих гілочок рослини. Як показує практика, результат вражає.

Липа користь для жінок - прийом відвару показаний дівчатам, у яких менструація супроводжується сильними болючими відчуттями. Також склад корисний при нестабільному циклі і рясних виділеннях. Липа підніме гемоглобін, частково зніме біль. В такому випадку готуйте чай подвійного заварювання, спочатку заливши його окропом, потім протушкувати на плиті ще третину години. Жінки в клімактеричний період відчувають колосальний дискомфорт, який несприятливо відбивається на життєдіяльності. Пийте липовий чай в цей період, щоб знизити чисельність припливів і полегшити загальний стан здоров'я. Таким нехитрим способом ви нормалізуете баланс гормонів і зможете позбутися від «бур» .Проводілось безліч досліджень, в яких була доведена цінність липового чаю в боротьбі з онкологічними захворюваннями жіночих статевих органів і молочних залоз. Напій містить речовини, здатні перекривати надходження крові до пухлини і запускати її знищення.