Сосна

СОСНА

Сосна (лат. Pinus) - це вічнозелене хвойне дерево, чагарник або стланик, відноситься до класу хвойні, порядку соснові, сімейству соснові, роду сосни . Тривалість життя сосни коливається від 100 до 600 років. Висота стовбура сосни варіюється від 35 метрів до 75 метрів, а діаметр стовбура може досягати 4 метрів. На заболочених грунтах і при несприятливих умовах зростання висота вікових дерев не перевищує 100 см. Сосна - це світлолюбна рослина. Час цвітіння настає в кінці весни, але процес відбувається без появи квіток. В результаті утворюються соснові шишки, які відрізняються різноманіттям форм, розмірів і кольорів.

Сосна, властивості якої вивчені медициною давно, багата цінними речовинами , зокрема вітамінами: С, D, К, Е, А, В2 і Р. Є в ній кислоти, наприклад, пантотенова, бензойна. Є алкалоїди, антоціанові з'єднання, фітонциди і мінеральні солі. Велику цінність становить ефірне масло, яке використовують в різних областях: медицині, косметології, промисловому виробництві.

Властивості сосни унікальні, вона надає на організм:

загальнозміцнюючий, протимікробну, бактерицидну, протизапальну, відхаркувальну, дезінфікуючу, сечогінну, жовчогінну, спазмолітичну, бактеріостатичну, болезаспокійливу, бронхолітичну, репаративний, кровотворної, потогінний, протицинготний, імуномодулюючу дію; зміцнює стінки судин; активізує функцію залоз внутрішньої секреції, синтез білка колагену і процеси регенерації; проявляє антиоксидантні та адаптогенні властивості; попереджає перевтома; підвищує імунітет і захисні сили організму.

Сосна користь для організму велика, завдяки широкому спектру різноманітних корисних речовин, свіжі зелені голки, нирки, гілки мають легким жовчогінну, сечогінну властивість. На основі хвої готують засоби, які надають виражену антибактеріальну, дезинфікуючу, стимулюючу дію. З їх допомогою можна очистити нирки, жовчний міхур від дрібних конкрементів, видалити токсини з клітин печінки.

Користь сосни як дезинфікуючого засобу величезна. Ефірні масла сосни володіють дезинфікуючими властивостями. Ще Гіппократ відзначав це якість рослини в своїх працях. Отримується за допомогою екстрагування масло володіє потужними лікувальними властивостями і здатне протистояти не тільки вірусним, а й грибкових інфекцій. Цим властивістю хвою наділяють феноли і кислоти, що входять до його хімічний склад. Ефірна олія сосни є одним з компонентів засобів особистої гігієни, призначених для очищення шкірних покривів.

Сосна препарати

Хвоя сосни входить до складу таблетованого комплексу «сосна- лимон», який має протизапальну, імуномодулюючу, бактерицидну дію. Зменшує в'язкість мокротиння і покращує її виділення; рекомендований для профілактики і в комплексному лікуванні запальних захворювань бронхолегеневої системи (бронхіти, пневмонії, туберкульоз, бронхоектатична хвороба, бронхіальна астма).

Препарати з сосни використовують при комплексному лікуванні серця, судин. Для посилення імунітету, відновлення організму після важкої хвороби п'ють відвари. Регулярне вживання відварів, настоїв сприяє виведенню з організму радіонуклідів, шкідливих і отруйних речовин. Знахарі радять пити кошти з хвої при простудних захворюваннях, так як вони сприяє швидкому одужанню.

Сосна застосування:

  • - запальні захворювання органів дихання, бронхіальна астма, туберкульоз;
  • - вірусні та бактеріальні інфекції, простудні захворювання;
  • - захворювання нирок, в тому числі сечокам'яна хвороба;
  • - набряки будь-якого генезу;
  • - гінекологічні запальні захворювання;
  • - шкірні захворювання: піодермії, екземи, псоріаз;
  • - анемія;
  • - ревматизм;
  • - подагра;
  • - астенічні стани;
  • - гіпо- та авітамінози С.

Застосування сосни дуже корисно при ревматизмі, радикуліті, артріте- всі ці захворювання супроводжуються гострими або ниючі болями, що не дають людині ні плідно трудитися, ні відпочивати. Настої з хвої гілок сосни, додані у воду при прийомі ванни, знімуть больові відчуття і нададуть противоболевое дію. Можна приготувати аплікації і накладати їх на запалені місця. Свіжу хвою, розпарюють в окропі, загортають у марлю і у вигляді аплікацій прикладають на область попереку і запалених суглобів. Таку процедуру виконують кілька днів поспіль. Екстракти хвої нададуть протизапальний ефект і позбавлять від болісних відчуттів.

Сосна користь для здоров'я

Сосна користь для чоловіків велика, тому що сосна є хорошим уроантісептікі. Це властивість, в поєднанні з його сечогінний ефект, дозволяє застосовувати її при захворюваннях нирок і набряковому синдромі. Однак в період загострення від хвої сосни рекомендовано утриматися. Високий вміст аскорбінової кислоти в хвої активізує діяльність залоз внутрішньої секреції, підвищує адаптаційні можливості і опірність організму, процеси регенерації, зміцнює стінки капілярів.

Сосна користь для жінок - Екстракти хвої соснової широко застосовуються при вирішенні косметологічних проблем, пов'язаних з ламкістю нігтів, випаданням ослабленого волосся, себореї, облисінні, при процедурах депіляції. Збагачені декількома краплями масла тоніки, креми та маски нададуть омолоджуючу дію, посилять процеси регенерації клітин, захистять епідерміс від зовнішніх несприятливих впливів.